TANÁROK

MEDGYESI MÁRIA
színművésznő, rendező
(színészmesterség, beszédtechnika tanár)

A Budapesti Operettszínház örökös tagja (1998).

A Színház- és Filmművészeti Főiskola színész tanszakán 1957-ben végezett.

1957- debreceni Csokonai Színház,
1958- kecskeméti Katona József Színház,
1960- Pécsi Nemzeti Színház,
1962- veszprémi Petőfi Színház,
1964- győri Kisfaludy Színház,
1966- Budapesti Operettszínház.

- 1990-1999 a Budapesti Operettszínház zenés színészképző stúdiójának beszédtanára.
- 1992- a Ferencvárosi Művelődési Központban működő Szivárvány Színiiskola színészmesterség és beszédtanára.
- 2003 őszétől a Shakespeare Színiakadémia művészi beszéd tanára.

Fontosabb szerepek:
Nazmin Hinkmet: Legenda a szerelemről (Sirin), Kleist: Amphitryon (Alkmene), Mozart: Varázsfuvola (Papagena), Lope de Vega: A kertész kutyája (Diana), Kohout: Ilyen nagy szerelem (Lidia), Shakespeare: Otthelo (Emilia), Dosztojevszkij: Félkegyelmű (Nasztaszja Pilippovna), Csehov: Három nővér (Irina), Racine: Berenice (Berenice), Kálmán: Csárdáskirálynő (Sylvia), Marica grőfnő (gróf Nagylétay Létai Lotti), Fényes: Maya (Maya), Jacobi: Sybill (Sybill), Gáspár Margit: Az állam én vagyok (Clairon), García Lorca: Bernarda Alba háza (Adela), Huszka: Mária főhadnagy (Antónia), Hervé: Nebáncsvirág (fejedelemasszony), Kander-Ebb-Martin: Nercbanda (Fritzi Clews), Szakcsi Lakatos-Csemer: Dobostorta (Katica Paertetich Réger grófnő)

Filmek:
Hintón járó szerelem; Dúvad; Háry János; Oldás és kötés; Kertes házak utcája; Virágvasárnap; A tettes ismeretlen; A völgy; Kincskereső kisködmön

Tv:
Uraim, beszéljenek; Vidám elefántkór; A gyáva; Sándor Mátyás; Párizsi élet; Csaló az üveghegyen.

Díjak:
Jászai Mari díj